Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectareNE-AM MUTAT CU TOTU PE WWW.STARCS.RO COMMUNITY

 

 booster care reduce lagu la 30

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Just4Fun

Just4Fun


masculin
Numarul mesajelor : 245
Varsta : 29
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 11529
Data de inscriere : 19/01/2009

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeSam Mar 07, 2009 11:47 am

Alin Sper sal BAGII

Descriere: Booster-Lite inlocuieste functia de a dormi a HLDS`ului cu functia NetSleep , functie care in momentul in care serverul primeste pachete de date de la client acesta nu mai "doarme", iar prin acesta functie pingul scade 15-20 ms sau chiar mai mult .

Configurari:
- Booster lite mode are 3 moduri de a "dormi" serverul, si anume:

* Mode 0: Servarul doarme 10MS in caz ca nu sunt transmise pachete .
* Mode 1: Prima oara serverul incearca sa doarma 10MS. Daca pachetele sunt primite servarul nu mai doarme. Acest mode consuma mai putin CPU decat primul mod
* Mode 2: Servarul incearca sa doarma 50MS.Daca pachetele sunt primite serverul nu mai doarmne. Acest mode consuma mai putin CPU decat primul mode.
* Mode 3: Dezactiveaza Booster Lite.Servarul doarma 10MS printre fiecare frame chiar daca nu primeste pachete.

- Booster lite extra sleep frequency poti forta serverul sa doarma chiar daca pachetele au fost primite. Acesta functie se foloseste in general pentru a scadea CPU`ulu folosit.

Instalare:

1. Descarci booster_lite_mm.rar de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
2. Extrage tot din arhiva in X:/HLDS/cstrike/addons
3. In metamod.ini scrii urmatoarea linie:
Code:
win32 addons/boosterlite/booster_lite_mm.dll

4. Apoi te duci in server.cfg si si adaugi cvarurile:
Code:
sys_tickrate 1000
fps_max "999"
booster_lite_mode 0


Alte Info:
Daca sys_ticrate are in server.cfg o valoare mai mica de 1000 , booster lite NU VA FUNCTIONA CORECT
Isi face treaba bine de tot ... sunt super multumit de el!!!

Autor tutorial: BarosanuXXL
Sus In jos
https://pub-master.forumgratuit.ro/
pRo[<3^you




masculin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 32
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 11252
Data de inscriere : 28/12/2008

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: de cand asteptam asta   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 8:14 am

Just4Fun da mie-mi da error la link :( poti face cva sau sa-mi dai id tau.
Sus In jos
xNn

xNn


masculin
Numarul mesajelor : 631
Varsta : 29
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 12107
Data de inscriere : 05/01/2009

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: Re: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 8:31 am

mha..nu sti sa pui un link bun???? uite aici

Te duci ...pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] selectezi ce vrei...apeshi UPLOAD

apoi...daca ai incarcat imaginea sau ce vrei u...copiezi linku de mai jos...adica asta care tzil arat eu in poza



booster care reduce lagu la 30 Sssf

Si aopi gta...deacuma asa sa faci...ca u nu ai dat pe "Click here to download file"..u ai copiat exact linku si deaia nutzi merge

BFT1!.

DACA U AI FACUT DE LA INCEPUT ASA ....INSEAMNA CA NU ITI MERGE CEVA.!! :| 😢 😢
deacuma incearca cu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ;) ;)
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=7yCJIcNaL04&amp;amp;amp;amp;a
Just4Fun

Just4Fun


masculin
Numarul mesajelor : 245
Varsta : 29
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 11529
Data de inscriere : 19/01/2009

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: Re: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 10:18 am

xnn eu asa am facut inca am luat ala si lam uploadat din nou ca sa mearga dar nu stiu ce nui bine :scratch: :scratch: :scratch:


Asa ca imd o sa deletez postu si o sa incerc sal fac din nou
Sus In jos
https://pub-master.forumgratuit.ro/
xNn

xNn


masculin
Numarul mesajelor : 631
Varsta : 29
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 12107
Data de inscriere : 05/01/2009

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: Re: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 10:20 am

mia bine cu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] incearca si o sa vezi k merge mai bn ...
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=7yCJIcNaL04&amp;amp;amp;amp;a
pOKKe

pOKKe


masculin
Numarul mesajelor : 178
Varsta : 34
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 11649
Data de inscriere : 22/09/2008

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: Re: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 10:37 am

Tiam uploadat eu boosteru ...acuma linkul e functional
Sus In jos
Just4Fun

Just4Fun


masculin
Numarul mesajelor : 245
Varsta : 29
Warning :
booster care reduce lagu la 30 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100booster care reduce lagu la 30 Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 11529
Data de inscriere : 19/01/2009

booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: Re: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 4:58 pm

ms patroane
Sus In jos
https://pub-master.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





booster care reduce lagu la 30 Empty
MesajSubiect: Re: booster care reduce lagu la 30   booster care reduce lagu la 30 I_icon_minitime

Sus In jos
 
booster care reduce lagu la 30
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 10 droguri pe care nu ai voie sa le iei cand conduci masina aviz celor care au carnet :D
» care gasiti jocuri de play station 2 sau ceva program cu,care ar putea merge postati aici...eu 1 nam gasit sau nu stiu sa caut
» 15 pasi pentru a reduce lagul pe server ![Electro]
» o mel care imi plashe ;)
» care poate :))

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Resurse Counter-Strike :: Tutoriale Counter-Strike-
Mergi direct la: