Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectareNE-AM MUTAT CU TOTU PE WWW.STARCS.RO COMMUNITY

 

 "Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!"

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Luup

Luup


Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Warning :
"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 10528
Data de inscriere : 25/01/2010

"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" Empty
MesajSubiect: "Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!"   "Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" I_icon_minitimeVin Mar 05, 2010 12:42 pm

3 martie, a avut loc la stadionul "Dan Păltinişanu" conferinţa de presă în care a fost prezentat noul jucător al echipei noastre, Răzvan Cociş. Internaţionalul de 27 de ani, care a iscălit un angajament până-n vara acestui an va purta tricoul cu numărul 9, rămas liber după ce Winston Parks a devenit "decarul" echipei FC Timişoara. Iată în cele de mai jos declaraţiile oferite mass-media în cadrul conferinţei:
Daniel Stanciu (manager sportiv): "Cociş este un jucător care a mai fost dorit la Timişoara şi-n anii trecuţi, încă de pe vremea când evolua la Şeriff Tiraspol. Au fost ceva tatonări şi la începutul sezonului trecut. A acceptat să vină la Timişoara pentru o perioadă de trei luni. Avem un proiect pentru prelungirea contractului său, din vară, pe încă cinci stagiuni. Dar avem timp să ne gândim asupra acestui aspect, atât noi cât şi jucătorul. Este un fotbalist pe care l-am dorit mult. Încă de pe vremea junioratului el a fost pregătit de Mircea Cojocaru, actualul secund al formaţiei noastre. Ne dorim să mai aducem astfel de fotbalişti. Cred că este un prim pas pentru a crea o echipă puternică aşa cum doresc toţi suporterii bănăţeni."
Răzvan Cociş (jucător FC Timişoara): "Sunt bucuros că am reuşit să semnez cu o echipă cu pretenţii, cu obiective îndrăzneţe. Important pentru mine, acum, este să reintru în circuit. Am avut o perioadă de accidentare de trei luni. Timişoara este un climat bun pentru a reveni. Despre continuarea din vară, nu pot spune încă nimic. Înainte de a accepta oferta noii mele echipe, am vorbit cu agenţii mei pentru a-mi găsi un club în străinătate. Mi-au spus că au ceva în acest sens, i-am rugat de multe ori să mă anunţe numai când este ceva concret."
Ioan Ovidiu Sabău (antrenor principal): "Mă bucură mult venirea lui Cociş. Este un fotbalist cu o carte de vizită bună, cu 37 de jocuri în echipa naţională. Este un jucător foarte valoros. Preocuparea mea este să-l aduc la un nivel de pregătire bun. Trebuie să avem răbdare cu el. Nu vreau să risc, să-l accidentez, ci să reintre uşor în antrenamente, la fel şi-n joc. Oricum, este un fotbalist care intră repede în formă, cu capacitate de efort foarte bună. Îl cunosc de la 17-18 ani, este un băiat deosebit, care va ajuta mult această echipă. Dacă ar putea clubul să-l convingă să rămână şi din vară ar fi extraordinar, deoarece echipa ar putea creşte din punct de vedere valoric. Orice formaţie ar trebui să aibă jucători cu asemenea caracter. Poate juca şi-n partea de stângă, poate evolua şi-n spatele vârfurilor, chiar şi în atac. Poate fi folosit şi-n lateral, deoarece are o capacitate foarte bună de efort. Tactic, este foarte disciplinat, dl. Piţurcă l-a folosit la echipa naţională pe mai multe posturi, se poate adapta la mai multe sisteme de joc."

Voi ce ziceti ca a castigat ceva Poli cu transferu lui Cocis?

EDIT By Radu : Numai fa dublu post...tura viitoare vei primi warm ! ... acuma ti-am editat eu posturile :)
Sus In jos
Sh00t_2_W1n

Sh00t_2_W1n


masculin
Numarul mesajelor : 428
Varsta : 29
Warning :
"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Puncte : 12121
Data de inscriere : 30/11/2008

"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" Empty
MesajSubiect: Re: "Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!"   "Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!" I_icon_minitimeVin Mar 05, 2010 1:50 pm

cred ca o sa primesti warn...
Sus In jos
 
"Sunt bucuros că am semnat cu o echipă cu pretenţii!"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» unele sunt mai vechi dar majoritatea sunt noi:))
» Fanii Stelei anunta: "Nu MM Stoica ne-a dat biletele, le-am luat singuri"
» Szekely: "Razbunam rezultatele cu CFR si Ceahlaul in meciul cu Urziceni"
» Drama lui Beckham: "David e TERMINAT!" Starul englez crede ca e pedepsit!
» CeL mAi GReU jOC POsIbIL fArA "VRaJa"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Funny Stuf si Discuti Generale :: Fotbal-
Mergi direct la: